§ 78. Означальні займенники - Займенник - Український правопис - Каталог статей - Легка мова
Головна » Статті » Український правопис » Займенник

§ 78. Означальні займенники

Відмінювання означальних займенників

Однина

Множина

чол. і середн. рід

жін. р.

Н.

весь (увесь, ввесь) все (усе)

вся (уся)

всі (усі)

Р.

всього

всієї

всіх

Д.

всьому

всій

всім

Зн.

= Н. або Р.              все (усе)

(усю) всю

= Н. або Р.

Ор.

всім

всією

всіма

М.

всьому (всім)

всій

всіх

Примітка 1. У всіх відмінках у й в чергуються за загальним правилом (див. § 11).

Займенники кожен (кожний), всякий, всілякий, самий і самий (напр.: самий хліб, але той самий), сам (сама, самі) відмінюються як прикметники твердої групи.

Примітка 2. Після прийменників наголос переходить з останнього складу на передостанній у таких займенникових формах, як: до мене, до тебе, на себе, з нього, у неї,  біля кого (когось), від того, від чого (чогось), у цього, з усього, на тому, при цьому, в чому (чомусь), в усьому.

Але коли прийменник відноситься не до займенника, а до іншої частини мови, до якої цей займенник прилягає, то наголос не змінюється: до його хати, до її дому.
Категорія: Займенник | Додав: lemo (2012-02-07)
Переглядів: 894
Nota Bene
реклама
Вхід до сайта
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
lemo
Післябукварик підручник 4 клас львівська говірка львівська ґвара літера ґ наголос підручник 1 клас Українська мова 2 клас підручник 3 клас підручник 5 клас підручник 6 клас Велика та мала літери в рубриках велика літера велика літера на початку цитати велика літера після двокрапки велика літера у власних назвах графічні скорочення орфографічні правила переносу підручник 2 клас правила переносу Технічні правила переносу знак наголосу іменники підручник 7 клас поділ іменників на відміни поділ іменників на групи відмінювання іменників зразки відмінювання іменників словник термінів словник-довідник словники морфеми синоніми стилістика російсько-український впевнений старт дошкільна освіта мова в дошкільному віці мовленнєвий розвиток програма розвитку дітей початкова освіта початкова школа кома український правопис мовознавчий словник мовознавчі терміни рідне слово Рідна мова

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика