§ 64. IV відміна. Однина - Іменник - Український правопис - Каталог статей - Легка мова
Головна » Статті » Український правопис » Іменник

§ 64. IV відміна. Однина

1. У називному, знахідному та кличному відмінках однини іменники четвертої відміни мають закінчення (після шиплячого ): галченя, голуб’я, гуся, дитя, ім’я, козеня, плем’я, коліща, курча, лоша.

2. У родовому відмінку однини вживаються форми на -ят-і (після шиплячого -ат-і) та -ен-і: галченяті, гусяті; дитяті, козеняті; курчаті, лошаті; імені, племені.

3. У давальному відмінку однини вживаються форми на -ят-і (після шиплячого -ат-і) та -ен-і: галченяті, гусяті; дитяті, козеняті; курчаті, лошаті; імені, племені.

4. В орудному відмінку однини вживається форма (без суфікса -ят, -ат) на -ям (після шиплячого -ам), а іменники із суфіксом -ен- мають паралельні форми на -ен-ем і -ям: галченям, гусям; дитям, козеням; курчам, лошам; іменем і ім’ям, племенем і плем’ям.

 5. У місцевому відмінку однини вживаються форми на -ят-і (після шиплячого -ат-і) та -ен-і: на галченяті; на курчаті; в імені, у племені.


Категорія: Іменник | Додав: lemo (2012-02-07)
Переглядів: 540
Nota Bene
реклама
Вхід до сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Післябукварик підручник 4 клас львівська говірка львівська ґвара літера ґ наголос підручник 1 клас Українська мова 2 клас підручник 3 клас підручник 5 клас підручник 6 клас Велика та мала літери в рубриках велика літера велика літера на початку цитати велика літера після двокрапки велика літера у власних назвах графічні скорочення орфографічні правила переносу підручник 2 клас правила переносу Технічні правила переносу знак наголосу іменники підручник 7 клас поділ іменників на відміни поділ іменників на групи відмінювання іменників зразки відмінювання іменників словник термінів словник-довідник словники морфеми синоніми стилістика російсько-український впевнений старт дошкільна освіта мова в дошкільному віці мовленнєвий розвиток програма розвитку дітей початкова освіта початкова школа кома український правопис мовознавчий словник мовознавчі терміни рідне слово Рідна мова

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика